fbpx
TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Těhotenská masáž – úžasná masáž pro nastávající maminky, která navozuje pocit úlevy a pohody, má pro těhotné kladný vliv na jejich psychický a fyzický stav a pomáhá zharmonizovat i nenarozené miminko.

Těhotenská masáž probíhá v leže na boku (může probíhat i v sedě). Masírovat lze od II. trimestru těhotenství (doporučuje se pravidelně od 13. týdne těhotenství).

Masáž pro těhotné propojuje účinky esenciálních olejů (o použitých olejích čtěte níže v textu) a jemných masážních technik – je proto nejúčinnější formu aromaterapie pro těhotné ženy.

Těhotenské masáže jsou šité na míru pro každou nastávající maminku.

Masáž pomáhá těhotným ženám lépe se vyrovnat se změnami probíhajícími v jejich těle během gravidity, překonávat napětí i únavu. Přináší hlubokou relaxaci a odbourává stres.

ÚČINEK TĚHOTENSKÉ MASÁŽE

Jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy masáže pro těhotné vyhledávají, je uvolnění a odstranění bolestí zad. Masáž dále snižuje svalové napětí, což má kladný vliv na kvalitu spánku, přispívá ke zlepšení regulace oběhového a lymfatického systému, vedoucímu ke zmírnění otoků a lepší cirkulaci tekutin v těle, a ovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí, čímž se podílí na hormonální stabilitě těhotné ženy.

Účinky masáže pro těhotné:

  • uvolňuje bolesti v zádech
  • podporuje krevní oběh ve svalech a kůži
  • zlepšuje metabolismus

Během těhotenství se při masáži uplatňuje základní masážní postup, který je velmi šetrný. Vynechávají se určité tělesné oblasti a těhotná žena se masíruje ve vhodných polohách, s ohledem na rostoucí bříško.

Cílená a pravidelná těhotenská aromaterapeutická masáž může ulehčit průběh těhotenství a porodu.

KONTRAINDIKACE:  Těhotenská masáž se nepraktikuje v I. trimestru těhotenství. 

CENA

Masáž pro těhotné – aromaterapeutická – 60 minut  900 Kč

ÉTERICKÉ OLEJE POUŽITÉ PŘI TĚHOTENSKÉ MASÁŽI

Jako základ používám 100% PŘÍRODNÍ MANDLOVÝ OLEJ bohatý na minerály a vitamíny – hlavně velké množství vitamínu E, který je silný antioxidant a pokožku aktivně regeneruje a posiluje.

Do oleje je přimíchána směs 100% BIO VÝTAŽKŮ ROSTLINNÝCH SILICvhodná pro těhotné.

OBSAH SMĚSI BIO ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ:

Éterický olej Amyris, Pomeranč sladký, Levandule lékařská, Růžové dřevo, pomerančové  květy a listí, kadidlovník, Kardamovník obecný

ÚČINKY TĚHOTENSKÉ SMĚSI: 

Směs uklidňuje, zmírňuje obavy, dodává sebedůvěru a optimismus, přináší vnitřní klid, povznáší, konejší a rozpouští strachy.

Na fyzické úrovni směs podporuje cirkulaci energie a krve, zmírňuje nevolnost, nadýmání a zažívací potíže, posiluje nervový, imunitní a dýchací systém. Harmonizuje srdeční činnost, zmírňuje výkyvy nálad, nespavost a podráždění.

V duchovní rovině pak přináší pocit ochrany, pomáhá ženě být plně přítomná a naladěná na své miminko a společné zážitky. Propojuje tělo s myslí a duši s vnitřním dítětem.

 

 

Čekáte-li miminko – vychutnejte si aroma masáž pro těhotné. 🌸 Úžasná masáž pro nastávající maminky, která navozuje pocit…

Zveřejnil(a) Lada Chrástná – mamvolbu.cz dne Pondělí 6. ledna 2020