fbpx
BAŇKOVÁ TERAPIE

BAŇKY A BAŇKOVÁNÍ – UVOLŇUJÍ SVALY A BLOKÁDY, ROZPROUDÍ LYMFU, ODSTRAŇUJÍ CELULITIDU DETOXIKUJÍ ORGANISMUS A OVLIVŇUJÍ AKUPRESURNÍ BODY.

Terapie baňkami výrazně uvolňuje ztuhlé svaly, ovlivňuje akupresurní body na těle a má velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Používání baněk má dvojí účinek:

  • všeobecný (pročištění krve, zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému atd.)
  • místní (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů apod.).
Baňkování odstraňuje jedy z tělních tekutin a ovlivňuje akupresurně body na těle.

Baňkování je starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na ztuhlé svaly, partie zad a krku, ale i onemocnění vnitřních orgánů a pohybového aparátu. Baňky působí přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány. Dochází k odstranění jedů z tělních tekutin a lepšímu prokrvení tkáně.

Při baňkové terapii baňkami masíruji a rovněž baňky přikládám na tělo.

POUŽÍVANÉ TECHNIKY PŘI BAŇKOVÉ TERAPII:

BAŇKOVÁ MASÁŽ – při masáži pohybuji silikonovou baňkou po těle (záda, stehna). Díky příjemnému podtlaku, který baňka vytváří, dochází k uvolnění kůže od podkoží a svalů – uvolní se svaly a blokády, rozproudí se lymfa a tělo se začne čistit od toxických látek. Baňková masáž v oblasti stehen pomáhá odstraňovat celulitidu.

BAŇKOVÁNÍpřikládání vakuových baněk na tělo – záda a klouby – kyčelní, ramenní, kolenní (hojení, zpomalení artrózy). Přiložením baňky na kůži se vyvolá podtlak, baňka se přisaje a vtáhne kůži do baňky. Podtlakem baňka místo silně prokrví a okysličí a zároveň se uvolní jednotlivé vrstvy kůže a podkoží od svalu – uvolní se svaly a blokády, v daném místě se rozproudí lymfa a tělo se tak začne čistit od toxických látek a přirozeně regenerovat. Baňky se na místech ponechávají několik minut pro ovlivnění přímo daných míst či příslušných vzdálených orgánů – dle potíží klienta. Baňkování je bezbolestné. Po aplikaci mohou v místech, kde byl indikován problému, zůstat načervenalá kolečka, která do 1 až 2 týdnů vymizí. 

OHŇOVÉ BAŇKY – vyhořením kyslíku je v baňce vyvolán podtlak, díky tomu vznikne v baňce vakuum a po okamžitém přiložení na kůži dojde k přisátí baňky a vtažení kůže do baňky. Tyto baňky se přikládají na záda. Sázení ohňových baněk je rychlé, baňky se nechávají jen chviličku. Terapie je příjemná a bezbolestná, dochází k prohřátí, očištění od negativních energií. Zdravotní efekt je stejný jako při baňkování. 

Jako podklad používám Bio oleje s extrakty třezalky nebo arniky horské (obě mají účinné hojivé účinky, zmírňují bolesti, otoky, pohmožděniny aj.).  

BAŇKOVÁ TERAPIE JE ÚČINNÁ PRO:

  • bolesti zad, kříže, hlavy (včetně zánětlivých onemocnění těchto oblastí)
  • celulitida, obezita
  • kloubní obtíže
  • svalové bolesti
  • onemocnění vnitřních orgánů (srdce, plíce, ledviny, močové cesty, zažívací systém)
  • únava, nespavost
  • poruchy krevního tlaku
  • degenerativní onemocnění páteře a meziobratlových plotének

Kontraindikace: 

celková infekce, horečka, krvácivé stavy, menstruace, 1. trimestr těhotenství a dále jen omezeně, děti do 4 let, bolesti a selhání srdce, používání léků proti srážlivosti krve (Verfarin, Heparin, Anopyrin), nádorová a jaterní onemocnění, nebaňkují se místa s ekzémy a křečovými žílami

CENA

Baňková masáž – 30 minut 450 Kč
Baňková masáž + přikládání baněk – 60 minut 900 Kč
Anticelulitní baňková masáž – 60 minut (stehna, hýždě) 900 Kč